Opublikowano

Jaki waporyzator wybrać?

jaki waporyzator

Jaki waporyzator wybrać? Sprawdź najlepsze modele dostępne na rynku!

Jeśli myślisz o zakupie waporyzatora, na pewno nie będziesz miał problemu z wyborem. W rzeczywistości to właśnie ilość urządzeń dostępnych obecnie na rynku może utrudnić Tobie wybór. Ale nie martw się, w takim przypadku zawsze służymy Wam pomocą!

Waporyzacja roślin jest nie tylko lepsza dla twojego zdrowia – ponieważ para nie zawiera szkodliwych substancji, które dostajesz podczas palenia ale jest również bardziej dyskretna. Wytwarzana para szybko się ulatnia ale co ważniejsze, nie zostawia charakterystycznego zapachu, który utrzymuje się jak w przypadku palenia przez dłuższy czas. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz spokojnie, bez żadnych obaw waporyzować w domu.

Z drugiej strony wybór idealnego waporyzatora może być dość trudny. Nie dlatego, że nie ma wystarczającej ilości urządzeń do wyboru. W rzeczywistości jest odwrotnie, co też nie pomaga. Dziś początkujący entuzjaści waporyzacji mogą wybierać spośród przytłaczającej ilości waporyzatorów, tak wielu, że ich głowy mogą się kręcić nawet bez pomocy ziół. Jak więc wybrać odpowiedni waporyzator? Oto rzeczy, które powinieneś rozważyć przed zakupem.

Chcesz waporyzować zioła, koncentraty a może jedno i drugie?

Większość dostępnych waporyzatorów dzięki dodatkowym komorom, nadaje się zarówno do waporyzacji mieszanek ziołowych jak i koncentratów. Istnieją również urządzenia wyłącznie do inhalacji koncentratów czyli do tzw. dabbingu np. Puffco Plus lub Puffco Peak. Zanim zdecydujesz się na waporyzator, pierwszą rzeczą, o której powinieneś zdecydować, jest to, co chcesz waporyzować.

Urządzenia, które pozwalają waporyzować zarówno suche zioła, jak i koncentraty, mogą być lepszą inwestycją niż te bez tej funkcji. Mimo to, jeśli jednak zależy Ci stricte na inhalacji przy użyciu koncentratów, najlepsze efekty osiągniemy przy użyciu dedykowanego vaporizera przeznaczonego do dabbingu.

Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć?

Pieniądze które możesz, bądź chcesz wydać na swój waporyzator to kolejny duży czynnik. Możesz łatwo kupić tani vaporizer za mniej niż 300 zł, który będzie spełniał Twoje oczekiwania. Jeśli nie jesteś nowicjuszem w temacie waporyzacji, powinieneś pomyśleć nad bardziej dopracowanym sprzętem, który oferuje dodatkowe funkcje dla najbardziej wymagających użytkowników. 

Bez względu na budżet, niezwykle pomocne będzie przeczytanie recenzji waporyzatora przed jego zakupem. Nie ograniczaj się tylko do jednej recenzji, ale sprawdź kilka, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać. Chociaż możesz znaleźć przyzwoite i niedrogie vapki, zwykle stosuje się starą zasadę „dostajesz to, za co płacisz”. Są szanse, że jeśli dostaniesz tani vaporizer, może Cię rozczarować na dłuższą metę. W efekcie czego wydasz więcej pieniędzy kupując kolejny, zamiast dozbierać i od razu zainwestować w porządny sprzęt.

Waporyzatory przenośne

Jeśli planujesz korzystać z urządzenia głównie sam, niezależnie w jakim miejscu, powinieneś rozważyć waporyzatory przenośne. Z pewnością są one bardziej dyskretne dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi. Jedyne o czym musisz pamiętać jest to, aby naładować swojego vapka przed wyjściem z domu. Obecnie na rynku pojawiły się także waporyzatory, które w ogóle nie używają baterii, zasilane palnikiem butanowym lub zapalniczką żarową jak DynaVap VapCap M.

Inne modele przenośne, takie jak najnowszy Crafty+ lub Mighty są znacznie mocniejsze. Zostały wyposażone w większe akumulatory, aby zapewnić bogatszy i bardziej aromatyczny dym. PAX 3 to kolejny znakomicie wykonany vaporizer hybrydowy cieszący się dużą popularnością. Posiada fabryczne ustawienia temperatury waporyzacji ale pozwala również indywidualnie dostroić temperatury, zapewniając pełną kontrolę podczas każdej sesji. Dla każdego nowicjusza polecamy niskobudżetowy Fenix Mini waporyzator który sprawdzi się świetnie na początek przygody z waporyzacją. Łatwy w obsłudze i do tego jak sama nazwa wskazuje jest bardzo dyskretnym urządzeniem.

Ciekawą propozycją jest również nowość od DaVinci Vaporizer – najnowszy model DaVinci IQ2. Jest to udoskonalona wersja IQ, z całkiem nową, elegancką obudową, która została wykonana ze szczotkowanego aluminium. Amerykański producent wprowadził również dodatkowa regulacja potwietrza na pięciu poziomach Air Dial ™, aby uzyskać chłodniejszą lub bardziej gęstą parę. Inteligenty system waporyzatora IQ2 oferuje również możliwość kontroli dawkowania kannabinoidów, po przez ustawienie odpowiedniej dawki THC oraz CBD.

 

Waporyzatory stacjonarne

Waporyzatory stacjonarne posiadają tę zaletę, że mają dużo większą moc, dzięki czemu idealnie nadają się na dłuższe sesje dla większej ilości użytkowników. Wysokiej jakości waporyzatory stacjonarne mogą również działać przez wiele lat, co niekoniecznie dotyczy wielu tanich, przenośnych modeli.

Jednym z najpopularniejszych waporyzatorów stacjonarnych jest legendarny Volcano Classic firmy Storz & Bickel. Ten wysokiej jakości waporyzator jest tak popularny, że można go znaleźć w wielu holenderskich coffeeshopach. Niemiecki producent stworzył również udoskonaloną wersję Volcano Hybrid czyli Medic 2, dedykowaną specjalnie dla użytkowników medycznej marihuany. Najnowszy model Medic 2 oferuje użytkownikom nawet dziesięciokrotnie szybsze czasy nagrzewania oraz zoptymalizowane zarządzanie przepływem powietrza. Możesz z nich waporyzować zarówno rośliny jak i koncentraty przy użyciu wężyka bądź specjalnych balonów. Otrzymujemy również możliwość sterowania urządzeniem przy pomocy aplikacji mobilnej.

Konwekcja czy kondukcja?

Waporyzatory mogą podgrzewać materiał na dwa sposoby: za pomocą ciepła konwekcyjnego lub kondukcyjnego. Opinie na temat tego, który rodzaj ogrzewania jest lepszy różnią się między ludźmi, ponieważ każdy typ ma swoje zalety i wady. Poniżej przedstawiliśmy najważniejsze cechy dla obu typów ogrzewania.

Kondukcja

Większość tańszych waporyzatorów wykorzystuje ciepło przewodzące. Tutaj element grzewczy dotyka bezpośrednio twojego zioła. Z tego powodu Twój topek czasami brązowieje podczas waporyzacji, a niektóre źle zaprojektowane urządzenia mogą go nawet przypalić. W związku z tym niektórzy uważają kondukcję za swego rodzaju „hybrydę” między waporyzowaniem a paleniem, a nie za „prawdziwe” odparowywanie. Są też tacy, którzy twierdzą, że uzyskują bardziej aromatyczną parę dzięki ogrzewaniu przewodzącemu; ale oczywiście jest to kwestia gustu.

Konwekcja

Droższe waporyzatory często używają ciepła konwekcyjnego, gdzie zamiast tego przepychają gorące powietrze wokół zioła. W ciągu kilku sekund od uruchomienia są już gotowe do użycia – on demand. Charakterystyczną cechą są w tym przypadku krótkie sesje, ponieważ urządzenie równie szybko potrafi się schłodzić dzięki czemu możemy wziąć chmurkę i odstawić kolejne sesje na później. Jest to idealne rozwiązanie dla osób które chcą podzielić swoje sesje na mniejsze. Smak jest zwykle łagodniejszy, ale wtedy możesz również wdychać głębiej, mniej podrażnień i kaszlu. 

Który system jest zatem lepszy kondukcyjny czy konwekcyjny?

Jest to coś, o czym tylko Ty możesz sam decydować. Jeśli lubisz robić sobie długie sesje, powinieneś rozważyć kondukcję. Gdy chcesz ściągać chmurę i zostawić kolejne na później, pomyśl bardziej o konwekcji. Jeśli oczywiście masz taką możliwość, najpierw wypróbuj oba typy, aby zobaczyć co wolisz.

Niektóre dodatkowe wskazówki, które mogą być pomocne przed zakupem.

Jeśli kupujesz waporyzator, nie patrz tylko na cenę, aby podjąć ostateczną decyzję. Obecnie na rynku jest mnóstwo tanich vaporizerów produkowanych najczęściej w Chinach. Takie urządzenia mogą sprawić Tobie więcej kłopotów niż są warte. W przypadku tanich waporyzatorów pochodzących z wątpliwych źródeł istnieje również ryzyko, że materiały, z których jest wykonany, mogą nie być bezpieczne. Niektóre rodzaje tworzyw sztucznych mogą wydzielać szkodliwe chemikalia pod wpływem ciepła. To samo dotyczy niektórych metali. 

Kupując waporyzator, upewnij się, że Twój model jest wykonany przez zaufaną markę oraz kupujesz go w autoryzowanym sklepie, takim jak Bracia Konopni. Pomoże to nie tylko zapewnić, że wraz z produkowaną parą nie dostarczysz niczego niezdrowego do swojego ciała, ale zazwyczaj oznacza to również, że produkt jest objęty jakąś gwarancją, która zapewnia większy spokój ducha. Pamiętaj o tym i uważaj jeśli natrafisz na okazję, która wydaje się zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa.

Idealny waporyzator?

Nie znajdziesz „idealnego” waporyzatora, który spełniłby wszystkie Twoje oczekiwania w równym stopniu. Każdy jest inny, co oznacza, że ​​tylko Ty możesz zdecydować, który waporyzator będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom. Zanim kupisz, poświęć trochę czasu na analizę, aby zawęzić wybór i nie bój się zadawać pytań. Znalezienie idealnego waporyzatora może trochę potrwać, ale bądź pewny, że ten czas będzie dla Ciebie dobrze wykorzystany.

Udostępnij artykuł