Opublikowano

Jak wykorzystać zwapowany susz ABV? Poradnik krok po kroku

 

Zwaporyzowany susz czyli ABV (ang. Arleady Been Vaped), to marihuana pozostała po odparowaniu. W wyniku tradycyjnego palenia większa część kannabinoidów ulega zniszczeniu w skutek zbyt wysokiej temperatury. Waporyzacja pozwala natomiast na ponowne wykorzystanie suszu ABV, w którym wciąż może się znajdować od 20-50% kannabinoidów. Zwykle ma kolor ciemnobrązowy, z wyraźnie innym aromatem, w porównaniu do świeżego suszu. Mnóstwo osób wyrzuca swój już zwapowany wcześniej materiał, zakładając, że wyciągnęli już z niego całą dobroć zmieniającą stan umysłu.

Zamierzamy przedstawić wam kilka różnych sposobów korzystania z ABV, tak aby w pełni wydobyć jego potencjał.

Jak działa ABV?

Aby uzyskać stan haju od jedzenia marihuany, należy ją wcześniej ugotować. Taki proces dekarboksyluje marihuanę, aktywując psychoaktywne składniki rośliny. Waporyzując również zachodzi dekarboksylacja, umożliwiając bezpośrednie spożycie ABV już bez konieczności uprzedniego gotowania na maśle lub oleju.

Moc ABV w głównej mierze zależy od długości sesji oraz od tego, w jakich temperaturach odbywała się waporyzacja. Optymalny zakres temperatur w przypadku waporyzacji konopi wynosi od 157 ° C do 200 °C (max 220°C). Drugim istotnym czynnikiem jest wydajność samego waporyzatora, dlatego zalecamy korzystanie tylko i wyłącznie urządzeń renomowanych producentów, które możecie nabyć w autoryzowanym sklepie z waporyzatorami Bracia Konopni. Tańsze vaporizery, najczęściej chińskich producentów mogą przepalić nasz susz w efekcie czego zamiast ABV otrzymujemy popiół.

Większość ludzi nie lubi smaku suszu ABV co nas zupełnie nie dziwi, natomiast jeśli się uprzemy można nim posypać np. kanapkę posmarowaną masłem orzechowym, nie jest to jednak smaczny sposób na konsumpcję ABV. Chociaż nie musisz już gotować odparowanej marihuany, wiele osób woli zrobić z niej masło lub olej kokosowy. Pieczenie lub gotowanie z użyciem ABV to świetny wybór, ponieważ pomaga zamaskować smak, jednocześnie wykorzystując resztki kannabinoidów.

 

Co możemy zrobić z suszem ABV?

ABV może być używany na wiele różnych sposobów. W przeciwieństwie do świeżego suszu, nie musi on przechodzić procesu dekarboksylacji, ponieważ już go ma.

Bezpośrednio: Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz posypać gram Already Been Vaped na kanapkę posmarowaną np. masłem orzechowym.

ABV smakuje tak, jak można by się tego spodziewać. Ma wyraźny aromat oraz smak konopi, ale z nieco bardziej prażonym posmakiem.

Utwardzanie wodą jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz zminimalizować smak i aromat bez utraty mocy. Proces jest dość łatwy, ale trochę czasochłonny. Najpierw musisz uzbierać minimum 15g suszu ABV lub więcej, aby proces ten był wart twojego czasu. Następnie będziesz potrzebować cierpliwości, ponieważ sam proces zajmie około 4-7 dni. Nie sugerujemy utwardzania wodą ABV dłużej niż przez tydzień, ponieważ wzrost pleśni może stać się tutaj problemem.

 

Oto jak to zrobić:

  1. Najpierw weź kawałek tetrowej tkaniny i użyj jej, aby spakować ABV jak jedną wielką torebkę. Zwiąż sznurkiem.
  2. Umieść pakiet w misce z wodą o temperaturze pokojowej w taki sposób, aby dokładnie go namoczyć.
  3. Sprawdź za kilka godzin i wymień przebarwioną wodę na świeżą
  4. Najlepiej robić to przez około cztery dni, do tygodnia, ale już nie dłużej, zmieniając wodę tak często, jak to możliwe.

Gdy nadejdzie odpowiedni czas, wylej wodę, wykręć dokładnie torebkę, a następnie równomiernie rozprowadź namoczony w wodzie ABV na blaszce do pieczenia. Ustaw piekarnik na 90 stopni i pozwól mu ostygnąć przez dwie godziny, mieszając ABV co około 30 minut, aby zapewnić równomierne wyschnięcie. Jeśli planujesz gotowanie bezpośrednio po całym procesie utwardzania możesz pominąć jego suszenie.

W taki sposób możesz się cieszyć AVB bez okropnego smaku, jednak należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować go całkowicie. Używaj go w produktach spożywczych lub zamień w masło do wszystkiego – od pieczenia po śniadanie.

Masełko konopne: Dla tych, którzy nie lubią spożywać ABV bezpośrednio, zrobienie masła konopnego jest świetną opcją.

Aby uzyskać ze swojego ABV jak najwięcej przed całym procesem postaraj się dokładnie przemielić cały susz. Przyda nam się tutaj młynek do mielenia kawy lub po prostu moździerz kuchenny.

Włóż ABV do miski z masłem na małym ogniu, pamiętaj również, aby w mieszance było trochę wody. Od czasu do czasu mieszając i pozostaw miksturę na małym ogniu przez kilka godzin.

Pozostaw mieszaninę do ostygnięcia i pozostaw ją w lodówce na kilka godzin. Gdy masło będzie gotowe, na wierzchu naczynia uformuje się solidna warstwa, woda będzie siedzieć na dnie (wyrzuć wodę).

Olej kokosowy ABV: prawie dokładnie to samo, co wytwarzanie masła konopnego za pomocą ABV.

Kapsułki: Możesz napełnić puste kapsułki żelowe suszem ABV. Jest to dość popularny sposób na jego spożywanie, ponieważ jest prosty, dyskretny, kapsułka nie ma smaku i w takim wypadku możemy lepiej regulować dawkę. 

Palenie: Tak, możesz palić susz, który już został wcześniej odparowany. Nie sugerowalibyśmy tego jednak, ponieważ nie tylko źle smakuje, ale nie zapewni Ci takich wrażeń, których mógłbyś oczekiwać.

Najważniejszą kwestią jest fakt, że po to właśnie ludzie wybierają waporyzację ponieważ produkowana para jest wolna od związków rakotwórczych. Palenie suszu po jego waporyzacji mija się zatem zupełnie z celem.

Zachowaj ostrożność podczas używania produktów spożywczych

Przyjmowanie marihuany drogą wziewną po przez waporyzację zapewnia niemal natychmiastowe efekty, natomiast jej jedzenie wygląda zupełnie inaczej. Po zjedzeniu marihuany efekty mogą potrwać kilka godzin, a odczucie jest nieco inne niż podczas waporyzacji. Musimy pamiętać że każdy organizm jest inny zatem jest to kwestia indywidualna. 

Jeśli po raz pierwszy próbujesz eksperymentować, zacznij od bardzo niskiej dawki. ABV potrzebuje trochę czasu, aby zaczęło działać, zazwyczaj pierwsze efekty pojawiają się po godzinie a czasem nawet po dwóch godzinach. Wielu nowicjuszy przesadza w efekcie czego kończy się to strasznym doświadczeniem tzw. bad trip.

Kolejną rzeczą o której powinniście wiedzieć jest fakt, że wiele osób doświadcza czegoś zwanego bąkami ABV. Po jego spożyciu twoje gazy często pachną marihuaną, nie tylko tak trochę, ale jest to intensywny zapach! Rzadko mówi się o tym zjawisku, które jest dość istotne jeśli nie chcesz aby wszyscy pytali, dlaczego twoje pierdy pachną jak… zioło.

 

Przy tak wielu metodach wykorzystania ABV które wam przedstawiliśmy nie ma wymówki, aby go wyrzucić po sesji waporyzującej! Wypróbuj niektóre z powyższych i znajdź metodę, która najlepiej Ci odpowiada.

 

Miłej zabawy kochani!

Udostępnij artykuł