Opublikowano

Co to jest 420?

co to jest 420

W tym artykule dowiesz się wszystko czym jest legendarny symbol 420 i jakie ma znaczenie.

Dzisiaj użytkownicy marihuany na całym świecie wypalą jointa, aby świętować 420.

Choć 420 zaczęło się w Stanach Zjednoczonych, stało się świętem obchodzonym na całym świecie.

Coroczne wydarzenie jest obchodzone jako sposób świętowania używania marihuany. Jest to również jako kampania na rzecz jej zalegalizowania w częściach świata, w których jest zabronione. Święto 420 jest obchodzimy każdego roku 20 kwietnia, w tym dniu odbywają się specjalne imprezy w miejscach gdzie jest to legalne. 

Powiemy Ci nieco więcej o dacie, historii i o tym, jak 4/20 stało się znaczące w świecie konopi indyjskich.

Skąd się wzięło 420?

W 1971 r. grupa pięciu przyjaciół Steve Capper, Dave Reddix, Jeffrey Noel, Larry Schwartz i Mark Gravich z San Rafael High School w Kalifornii spotykała się po szkole. Grupa była znana pod pseudonimem „Waldos” i miała plan poszukiwania porzuconych upraw konopi indyjskich, na podstawie mapy wykonanej przez hodowcę. Ich miejscem spotkań był pomnik XIX-wiecznego naukowca Louisa Pasteura w ich szkole, cała akcja przybrała kryptonim 4:20, które zostało hasłem przewodnim dla ich spotkań. Spotykali się o 4:20 i palili jointy przy ścianie w pobliżu ich szkoły. 4:20 ostatecznie stało się ich hasłem przewodnim spotkania. Później zyskało ogromną popularność po publikacji artykułu w High Times przez Stevena Hagera w 1991 r.

Grupa Waldos, od lewej, Mark Gravitch, Larry Schwartz, Dave Reddix, Steve Capper i Jeffrey Noel. Pozują pod pomnikiem Louisa Pasteura w San Rafael High School w San Rafael w Kalifornii 13 kwietnia 2018 r. 

 

Mity o 4:20

Istnieje wiele innych nieporozumień na temat pochodzenia 420, niektóre nawet odnoszą się do „420” będącego kodeksem policji w Ameryce. Po Naszym sprawdzeniu okazuje się, że ten kod przypisuje się do poważnej zbrodni jaką jest morderstwo. Podczas gdy ktoś inny twierdzi, że w marihuanie jest 420 substancji chemicznych. Niektórzy odnoszą się do urodzin Adolfa Hitlera (20 kwietnia 1889 r.) . To też nie jest prawda. Inną interesującą teorią jest matematyczne odniesienie w jednej z piosenek Boba Dylana. „Rainy Day Women # 12 & 35” z albumu Croonera „ Blonde on Blonde ” z 1966 roku , w którym słuchacze mają zamiar pomnożyć, aby osiągnąć „420”. Tak, 12 razy 35 równa się 420, a piosenka zawiera słowa: „Każdy musi być na high’u”. Nie udowodniliśmy żadnego z powyższych twierdzeń, natomiast jedynymi osobami które miały w tym udział jest była oczywiście grupa Waldos.

W końcu 420 na stałe wpisało się w subkulturę użytkowników marihuany tak mocno, że do dzisiajo stało się już tradycją.

Udostępnij artykuł
Masz 18 lat czy mniej? Proszę zweryfikuj swój wiek.